Ukrainistics
Журнал "Самостійна Україна". Ч. 3(436). Липень-вересень 1990. (Independent Ukraine) Торонто, Чикаґо: ОДВУ . 1990 92s.
Description: Орган Організації Державного Відродження України (ОДВУ) та Ідеологічно Споріднених Націоналістичних Організацій (ІСНО) Суспільно-політичний журнал, що почав виходити в 1948 році у Сполучених Штатах Америки, також містить матеріял на історичні, культурні та інші теми. Редактор Павло Дорожинський. У цьому числі: Становище ПУН-ОУН у зв'язку з проголошенням Деклярації про Державний суверенітет України. "На окупованій Україні" - Деклярація Верховної Ради України про Державний суверенітет України, Звітна доповідь на З'їзді Української Гельсінської Спілки (Л. Лук'яненко), Привітальне слово на З'їзді УГС-УРП (П. Дорожинський), Про політичну ситуацію в Україні і завдання Української Республіканської Партії (С. Хмара). "Наші річниці" - У 5-ту річницю смерти Василя Стуса - інтервю Вячеслава Чорновола, статті та ін. "Наші втрати" -Бл. пам. Софія Мельник-Федак. Сл. пам. Яків Маковецький. Сл. пам. полк. Юрій Артюшенко. "З діяльності ОДВУ й ІСНО" - Річна Конференція УЗХ. "Хроніка" - Вояцьке Свято - Буковинський курінь. "Рецензії й огляди книжок" - З приводу появи книжки "В боротьбі за Українську Державу" (Б. Скорупська). Формат: 15 х 22,5 х 0,5 см.
Status: дуже добрий
Журнал "Самостійна Україна". Ч. 2(448). Квітень-червень 1993. (Independent Ukraine) Торонто, Чикаґо: ОДВУ . 1993 72s.
Description: Орган Організації Державного Відродження України (ОДВУ) та Ідеологічно Споріднених Націоналістичних Організацій (ІСНО) Суспільно-політичний журнал, що почав виходити в 1948 році у Сполучених Штатах Америки, також містить матеріял на історичні, культурні та інші теми. Редактор Павло Дорожинський. У цьому числі: У 55-ліття смерти сл. пам. полк. Євгена Коновальця. "До Державності України" - Четвертий Універсал у процесі розвитку української політичної думки (закінчення, проф. В. Жила). "До наших святкувань" - То коли ж день ангела українського війська? (проф. В. Сергійчук). "Політичні питання" - Націоналізм - шлях до державності чи до руйнації (І. Дем'янюк). "До громадських проблем" - Напередодні останнього Конґресу СКВУ (П. Дорожинський). "Історія і минуле" - Княжа дань Карпатській Україні українських братів ненароджених на тій землі (продовження, ред. М. Бажанський). "Боротьба за самозбереження" - Руським чехофілам і чеським "приятелям" Закарпаття під розвагу (Д-р Ю. Химинець). "Спомини" - Спогади про українське національне підпілля (мельниківського напрямку) під час німецької окупації у Лоцманський Кам'янці (1 частина, Т. Музика). "Факти і аргументи" - Чи є одна істина? (С. Книш). "Хроніка" - Президент Кравчук в Англії (В. Смерека) та ін. "Наші втрати" Сл. пам. Михайло Тарнавський. Сл. пам. Юрко Буксар. Формат: 15 х 22,5 х 0,5 см.
Status: добрий, незначна потертість корінця з мінінадривом знизу 0,5 см, невелике забруднення обкладинки, трохи прим'ята частина журналу зверху, позначки олівцем
Журнал "Самостійна Україна". Ч. 1(438). Січень-березень 1991. (Independent Ukraine) Торонто, Чикаґо: ОДВУ . 1991 88s.
Description: Орган Організації Державного Відродження України (ОДВУ) та Ідеологічно Споріднених Націоналістичних Організацій (ІСНО) Суспільно-політичний журнал, що почав виходити в 1948 році у Сполучених Штатах Америки, також містить матеріял на історичні, культурні та інші теми. Редактор Павло Дорожинський. У цьому числі: Відзначення 22 січня в Україні. "На окупованій Україні" - Гідність священослужителя (Є. Сверстюк), Щодо контрнаступу компартії (Л. Лук'яненко), Моральні сили РУХУ (Є. Сверстюк), Про перезахоронення жертв більшовицького терору у Дрогобичі (І. Тихий) та ін. "Наші річниці" - Про Оксану Лятуринську (проф. Наталія Пазуняк). "Наші Ювіляти" - 75-ліття д-ра Зенонга Городиського. "Спогади" - Статус політв'язнів (Данило Шумук). "Із подорожнього нотатника" - Від Чорного моря до Карпатських гір (д-р І. Лисейко). "Наші втрати" Сл. пам. Оксана Мешко. Бл. пам. Раїса Куделя. В пам'ять полк. Юрія Артюшенка (продовження). "З діяльності ОДВУ й ІСНО" Формат: 15 х 22,5 х 0,5 см.
Status: дуже добрий, пожовтіння (вплив часу) і дрібні плями на обкладинці
Журнал "Самостійна Україна". Ч. 1(434). Січень-березень 1990. (Independent Ukraine) Торонто, Чикаґо: ОДВУ . 1990 92s.
Description: Орган Організації Державного Відродження України (ОДВУ) та Ідеологічно Споріднених Націоналістичних Організацій (ІСНО) Суспільно-політичний журнал, що почав виходити в 1948 році у Сполучених Штатах Америки, також містить матеріял на історичні, культурні та інші теми. Редактор Павло Дорожинський. У цьому числі: Редакційна стаття Б. Задорожнього "Самохвальба і вибілювання темних плям". "На окупованій Україні" - матеріяли щодо відзначення Дня Соборності України, Слово на Установчому З'їзді в Києві: Принципи, цілі, напрямні і способи діяльності РУХ-у (Л. Лук'яненко) та ін. "Наші річниці" - Нехай же і до нас завітає свято (Орися Матешук), Віч-на-віч з "Кобзарем" (продовження, М. Косів), Адам Коцко: У 80-ліття геройської смерті (А. Іванів). "Наші Ювіляти" - У 85-ліття Оксани Мешко, Поетичний шлях Зореслава: У 80-ліття о. О. Саболя (ред. М. Бажанський). "Література і Містецтво" - "Будь мечем моїм" - О. Олесь (закінчення, ред. М. Бажанський). "Наші втрати" - Високопреосвященний Владика Володимир Дідович. "Спомини" - Степан Вайда (зв'язковий старшина) (д-р М. Качалуба). "Хроніка" - Екуменічні молитви за переслідуваних віруючих в Україні. Формат: 15 х 22,5 х 0,5 см.
Status: добрий, невеликі надриви корінця і краю обкладинки, краї потемніли від часу, трохи заламані деякі кути
Журнал "Самостійна Україна". Ч. 1(430). Січень-березень 1989. (Independent Ukraine) Торонто, Чикаґо: ОДВУ . 1989 80s.
Description: Орган Організації Державного Відродження України (ОДВУ) та Ідеологічно Споріднених Націоналістичних Організацій (ІСНО) Суспільно-політичний журнал, що почав виходити в 1948 році у Сполучених Штатах Америки, також містить матеріял на історичні, культурні та інші теми. Редактор Павло Дорожинський. У цьому числі: Редакційна стаття Миколи Плавюка "В боротьбі за українську перемогу (В 60-ліття постання ОУН)". "Наші річниці" - статті щодо 70-ліття Акту Соборності, 60-ліття Першого Конґресу Українських Націоналістів, 50-тої Річниці Карпато-Української Держави та ін. "На окупованій Україні" - матеріяли Української Гельсінської Спілки. "Література і Містецтво" - Мистецька виставка Терези Марків (О. Мудра). "Наші Ювіляти" - З нагоди 80-ліття д-ра М. Качалуби "Рецензії та Книжкові Огляди" - Михайло Качалуба - "На струнах серця" (Д-р М. Лоза). "З діяльності ОДВУ й ІСНО" - Звернення Комітету захисту УКЦ до грузинського народу. "Наші втрати" Бл. пам. мґр. Остап Квітковський. Формат: 15 х 22,5 х 0,5 см.
Status: добрий, корінець надірваний зверху 1 см, знизу 5 см, плямисте пожовтіння крейдованого папіру обкладинки
Журнал "Визвольний шлях". Кн. 7 (652). Липень 2002. (Liberation Path) Лондон, Київ: Українська Інформаційна Служба. 2002 128s.
Description: Суспільно-політичний і науково-літературний місячник - журнал, що почав виходити в 1948 році у Сполученому Королівстві заходами британського осередку ОУН(б). Містить матеріял на ідеологічні, історичні, культурні, церковні та інші теми. Головний редактор Степан Олеськів. У цій книжці: "Сучасні проблеми" - Двобій між нацією й анаціональною державою (І. Кравець), Інформація. Діяльність. Розвиток (О. Скаленко). "Економіка" - Сучасний розвиток української економіки (І. Винник). "Державотворення" - Національна ідея (П. Швидкий). "Історія" - Звенигородське збройне повстання (В. Щербатюк), Коротка історія відносин між Україною і Францією (С. Довганюк), Польські вояки в совєтських тьаборах для військовополонених (До підсумків історичного вивчення "Катинської справи") (О. Потильчак). "Літературознавство. Критика" - Утвердження національної ідеї в суспільно-політичних поглядах Івана Франка (В. Гвоздовський), Функції та побутування національно-патріотичної пісенности українців (Частина І) (Г. Дем'ян), Без червоних бегоній і духових оркестр. Нотатки про чеських літераторів (М. Шатилов). "Інтерв'ю в мистецьких кулуарах" - "Я бачу нашу Україну по-справжньому величною" (Бесіда з письменницею Дарією Рихтицькою (Л. Йолкіна). "Література" - Лист в Україну (вірші) (С. Бражник). "Рецензії, огляди" - Рецензія на книги Стефанюк С. (О. Ковальова), Чим пахнуть зорі? Ю. Величко). Формат: 15,5 х 21,5 х 0,5 см.
Status: добрий, напис на передній частині обкладинки, жовті плями на задній частині обкладинки
Журнал "Визвольний шлях". Кн. 7 (532). Липень 1992. (Liberation Path) Лондон: Українська Видавнича Спілка. 1992 128s.
Description: Суспільно-політичний і науково-літературний місячник - журнал, що почав виходити в 1948 році у Сполученому Королівстві заходами британського осередку ОУН(б). Містить матеріял на ідеологічні, історичні, культурні, церковні та інші теми. Відповідальний редактор Ілля Дмитрів. У цій книжці: "Конференція ОУН в Києві"- матеріяли. "До питань державного будівництва" - статті "Україна та сучасні економічні проблеми" (Р. Камінський), "Перспективи незалежності" В. Федорчук. "Поезія" - Віталій Поліщук, Євген Крименко, Олександра Ковальова. "Наука, досліди" - Берестейський договір та його значення (М. Мельник), Незалежній Україні - незалежний правопис (С. Караванський), Непізнана сила мистецьких таємниць - принципові схеми українських дерев'яних храмів (В. Чепелик, О. Чепелик). "Огляди, рецензії" - Жмуток дорожніх вражень (І. Качуровський) та ін. "Спогади" - Ті самі дні (Г. Куценко), Зірка "Чорнобиль" світиться в нас (закінчення, о. Михайло Гаврилів). "З нових видань". Формат: 15,5 х 21,5 х 0,5 см.
Status: добрий, потертість країв обкладинки
Журнал "Визвольний шлях". Кн. 5 (542). Травень 1993. (Liberation Path) Лондон: Українська Видавнича Спілка. 1993 128s.
Description: Суспільно-політичний і науково-літературний місячник - журнал, що почав виходити в 1948 році у Сполученому Королівстві заходами британського осередку ОУН(б). Містить матеріял на ідеологічні, історичні, культурні, церковні та інші теми. Відповідальний редактор Ілля Дмитрів. У цій книжці: "У Свято Героїв України" - вірші П. Карманського й Осипа Маковея. "До питань державного будівництва" - матеріяли Конґресу Українських Націоналістів і статті Державне становлення української нації і націоналістичний рух (С. Жижко), Ex oriente lux (Роман Зварич), Расист Чародеєв і малороси (С. Караванський), Протистояння (До 50-ліття УПА) (І. Білас) та ін. "Визначні постаті УВО-ОУН-УПА" - Михайло Колодзінський (в 60-ліття з дня геройської смерті). "Поезія" - Олександра Ковальова, Володимир Верховень, Михайло Саченко. "Наука, досліди" - До проблеми авторства "Слова о полку Ігоревім" (І. Кічак), Ратуші самоврядних міст (В. Чепелик, О. Чепелик), Плач українських ікон (Л. Сиволожська). "Щира бесіда" - Святослав Караванський. "Огляди, рецензії". "Спогади" - Вишкіл ДУН на фільварку Квель (закінчення, Петро Сорока), Смерть з руки фашистських наїзників Петра Васкула (Степан Угрин) та ін. "Договори, комунікати". "Актуалії". "З листів до редакції". Формат: 15,5 х 21,5 х 0,5 см.
Status: добрий, невелика потертість обкладинки, відсутні маленькі фрагменти з краю двох аркушів
Журнал "Визвольний шлях". Кн. 5 (530). Травень 1992. (Liberation Path) Лондон: Українська Видавнича Спілка. 1992 128s.
Description: Суспільно-політичний і науково-літературний місячник - журнал, що почав виходити в 1948 році у Сполученому Королівстві заходами британського осередку ОУН(б). Містить матеріял на ідеологічні, історичні, культурні, церковні та інші теми. Відповідальний редактор Ілля Дмитрів. У цій книжці: "У Свято Героїв" - до 50-ліття УПА (вірші та стаття). "До питань державного будівництва" - матеріяли Конґресу українців незалежних держав колишнього СРСР. "Важлива Конференція ОУН в Києві". "Поезія" - Володимир Верховень, Микола Скеля, Євген Маланюк. "Наука, досліди" - Духова драма Шевченка (І. Світличний), Берестейська унія в історичному насвітленні (І. Вергун) та ін. "Спогади" - Зірка "Чорнобиль" світиться в нас (продовження, о. Михайло Гаврилів). "Огляди, рецензії" - виставка робіт харківського художника Михайла Попова в Празі та ін. "З листів до редакції". Формат: 15,5 х 21,5 х 0,5 см.
Status: дуже добрий, невелике забруднення обкладинки, позаду штамп Молодіжного Націоналістичного Конгресу
Журнал "Визвольний шлях". Кн. 11 (536). Листопад 1992. (Liberation Path) Лондон: Українська Видавнича Спілка. 1992 128s.
Description: Суспільно-політичний і науково-літературний місячник - журнал, що почав виходити в 1948 році у Сполученому Королівстві заходами британського осередку ОУН(б). Містить матеріял на ідеологічні, історичні, культурні, церковні та інші теми. Відповідальний редактор Ілля Дмитрів. У цій книжці: "В 50-ліття УПА". "До питань державного будівництва" - Слобожанська ментальність і націоналізм (О. Різниченко), Будуємо українську державу (П. Стецюк), Загальні зауваги до проєкту Конституції (З. Соколюк), Про два табори і один імперіялізм (В. Кульчицький-Ґут), Становище Секретаріяту і Представництв КУН до питання Чорноморської фльоти та ін. "Поезія" - Яр Славутич, Ірина Мироненко. "Наука, досліди" - "Слово о пролку Ігоревім" і "Пісня про мого Сіда" (О. Романишин), Переклад "Фавста" в нових концепціях (В. Жила), Між правдою і кривдою (С. Пінчук). "Перепоховання Патріярха Йосифа Сліпого". "Огляди, рецензії". "Щира бесіда" із Святославом Караванським. "Присвята". "З листів до Редакції". Формат: 15,5 х 21,5 х 0,5 см.
Status: дуже добрий, невелика пляма на передній частині обкладинки, позаду штамп Молодіжного Націоналістичного Конгресу
Журнал "Визвольний шлях". Кн. 1(538). Січень 1993. (Liberation Path) Лондон: Українська Видавнича Спілка. 1992 128s.
Description: Суспільно-політичний і науково-літературний місячник - журнал, що почав виходити в 1948 році у Сполученому Королівстві заходами британського осередку ОУН(б). Містить матеріял на ідеологічні, історичні, культурні, церковні та інші теми. Відповідальний редактор Ілля Дмитрів. У цій книжці: "До питань державного будівництва" - Розбудова націоналістичного руху як фактор скріплення Української Держави. (С. Жижко), Ствердження і резолюції Установчого З'їзду КУН, На чому проростає кримський шовінізм (П. Хмеляр) та ін. "Поезія" - Володимир Олейко, Олесь Дяк. "Наука, досліди" - Органи НКВД-КҐБ-МҐБ і трагедія Греко-Католицької Церкви (продовження, І. Білас), Соціяльна роля Церкви (О. Гайова), Вбивство Симона Петлюри: Нова інформація для роздумів (Ю. Шаповал) та ін. "Спогади" - На межі двох віків (О. Коваленко) "Огляди, рецензії" - Слобожанський триптих: Валерій Бондар, Петро Мось, Володимир Дзюбенко (М. Шатилов) та ін. Формат: 15,5 х 21,5 х 0,5 см.
Status: пошкодження корінця, відсутні невеликі фрагменти нижньої частини 5-х останніх аркушів і обкладинки, позаду написи ручкою
Журнал "Аванґард". Ч. 2-3 (78-79). 1965. (Vanguard) Лондон: СУМ. 1965 96s.
Description: Журнал для молоді (Наука, знання, література, суспільно-політична думка). Офіційний пресовий орган Центральної Управи Спілки Української Молоді (СУМ), почав виходити в 1947 році у Мюнхені. Це число містить матеріяли, що висвітлюють діяльність СУМ, також продовження статті проф. П. Савчука "Тарас Шевченко і молодь", статті А. Микулина "Шкільництво в поневоленій Україні", І. Брезнянського "Герої України", проф. В. Шалі "Світ науки і техніки", переклад Р. Курінної твору О. Вайлда "Соловей і троянда та ін. Формат: 14 х 19,5 х 0,5 см.
Status: дуже добрий, невелике забруднення обкладинки, позаду штамп Молодіжного Націоналістичного Конгресу
Степан Сапеляк 1951-2012. Журбопис. Харків: Майдан. 1995 93s.
Description: Журбопис : поезія, публіцистика Лауреати державної премії України ім. Т. Г. Шевченка). До книги увійшли поетичні твори – «як осмислення свободи у передчутті апокаліпсисного часу», що і є своєрідним потоком поетичної свідомості автора поза ув’язненням. До цієї ж музи автор долучає частковий епістолярний доробок акцій протесту супроти комуністичного режиму в різні роки ув’язнення. Уперше друкується низка імпресіоністичних спостережень про сучасне малярство українських художників. Подано архівні світлини автора на засланні, в еміграції, в Україні.
Status: хорошее. суперобложка с незначительными повреждениями
Description of seller: худож. оформ.В.Петрова, Т. Пліски. У тексті репрод. В. Гонторова.
Іван Семенчук. Життєпис Олександра Довженка. Київ: Молодь. 1991 223s.
Description: Роздуми про дитинство, юність Олександра Довженка, його фронтову біографію і післявоєнні роки. Автор використав не відомі до кінця 80-х років ХХ століття щоденникові записи і нові на той час дослідницькі матеріали. Є архівні фотографії.
Status: Хороший. Склейка. Усі сторінки. Папір сторінок крейдований.
Архиепископ Ігор Ісіченко. Духовні виміри барокового тексту. Харків: Акта. 2016 580s.
Description: Автор аналізуе твори І Вишенського,Касіяна СаковичаКирила Транквіліона Ставровецького,Сиьвестра Косова,Іоаникія Галятовського,Паїсія Величковського, Григорія Сковороди та ін. Зміст: Механізм творення тексту Текст як феномен містичного діялогу Текс як феномен полемічного діялогу Поетика тексту Літературні тендеції Бароковий текст у сучасному дискурсі.
Status: дуже добре. Е суперобкладинка
Кобринська Наталія . Дух часу. 1990
Думи. Серія: Бібліотека поета. Київ: Радянський письменник. 1969 256s.
Description: Думи Серія: Бібліотека поета До збірки ввійшли зразки народного епосу українців - думи. історичні думи, думи на соціально-побутові теми, а також думи, народне походження яких не встановлено.
Status: Добрий
Українка Леся. (Lesya Ukrainka) Досвітні огні. (Pre-Down Lights) Київ: Веселка. 1978 160s.
Description: Вибірка з кращих ліричних віршів і три поеми - "Роберт Брюс, король шотландський", "Давня казка", "Віла-посестра". Для середнього шкільного віку. Ілюстрації Софії Караффи-Корбут. На титульному аркуші цієї книги два штампи: "Цю книгу придбано на Волині в садибі Лесі Українки" та "На спогад про відвідування музею-садиби Лесі Українки. Волинь, с. Колодяжне". Формат 13 х 17 см. The book is consist of "Robert Bruce, korol shotlandsky" ("Robert Bruce, Scottish King"), "Davnya kazka" ("Ancient Tale"), "Vila-posestra" ("Vila Sister") and the best selected lyrical poems by one of the most famous Ukrainian poets. Illustrated by Sophia Karafa-Korbut. This book has two stamps on the title page : "This book was purchased in Volyn in the manor house of Lesia Ukrainka" and "On the memory of visiting the museum-estate of Lesya Ukrainka, Volyn, Kolodyazhnoe village". Format 13 x 17 cm. Price: $ 10.
Status: у дуже доброму стані, незначне забруднення задньої кришки, на одній сторінці відбиток пальця in a very good condition: slight contamination of the back cover, a fingerprint on one page
Гаврилов А. М., Попов И. В.. Днепр идет в степь. Ленинград: Гидрометеоиздат. 1951 64s.
Description: Серия "Великие стройки коммунизма". "Настоящая книжка ставит целью рассказать о части сталинского плана преобразования природы - о великой стройке на Днепре. В этой стройке первостепенное значение имеет перераспределение водных ресурсов засушливых территорий Украины и Северного Крыма..." Речь идёт будущем гидротехническом комплексе гидростанций, водохранилищ и каналов (Каховская ГЭС, Южно-Украинский канал и т. д.) Оглавление: "Днепр, его прошлое и настоящее", "Природа будущих районов орошения и обводнения", "Сколько воды приносит Днепр на Южную Украину", "Перераспределение стока Днепра и водные мероприятия в степи", "Что даёт великая стройка на Днепре". Чёрно-белые иллюстрации.
Status: близко к очень хорошему, выгорание цвета обложки по краям, мелкие карандашные пометки в тексте
Шевченко Т. Г.. Дневник. Автобиография. Киев: Наукова думка. 1972
Description: Факсимиле. Подготовка текстов и послесловие Е. С. Шаблиовского. Содержание: Дневник. Автобиография. Реликвия украинского народа. Шевченко вел дневник с 12 июня 1857 г. по 13 июля 1858 г. (последние недели ссылки и возвращение в Петербург). Автобиографию писал за год до смерти (январь 1860). Тираж 20 000. Формат увеличенный: 23,5 х 31,5 х 2 см.
Status: очень хорошее, без суперобложки, край одного листа немного примят и надорван
Шевченко Т. Г.. Дневник. Москва: Гослитиздат. 1954 340s.
Description: Содержание: Предисловие И. Айзенштока. Автобиография (Письмо Т. Г. Шевченко к редактору журнала "Народное чтение"). Дневник (1857-1858). Шевченко-художник - статья К. Кравченко. Примечания С. Шаховского. Иллюстрации в книге - работы Т. Г. Шевченко (32 вклейки). Тираж 30 000. Формат: 17,5 х 22,5 х 2 см.
Status: хорошее, на форзаце владельческая надпись и следы приклеивания
Гапусенко І. М.. Дмитро Іванович Яворницький. Київ: Наукова думка. 1969 60s.
Description: Серія "Бібліографія вчених Української РСР". Вступна стаття І. М. Гапусенка. Брошура присвячена життєвому шляху і науковій творчості академіка АН УРСР Д. І. Яворницького, який є автором багатьох праць з історії, археології, етнографії, фольклору України, літературних творів тощо. Особливо відомий він як історик запорізького козацтва. Поданий у брошурі бібліографічний покажчик праць ученого знайомить з його науковою і літературною спадщиною. Наклад 3 000. Формат зменшений: 13 х 17 см.
Status: добрий, незначне пошкодження корінця, заламані кути
В.Б.Кислова. Дитяча кухня.. Киев: Державне Медичне выдавныцтво. 1955 170s.
Description: Редчайшее украинское издание на украинском языке.Книга для украинских матерей сталинских времен.
Status: Хорошее
Description of seller: Торг
Федорук О. К.. Джерела культурних взаємин. Україна в творчості польських художників другої половини ХІХ - початку ХХ ст.. Київ: Мистецтво. 1976 128s.
Description: Автор аналізує живописні та графічні твори польських художників-реалістів другої половини ХІХ - початку ХХ століття, які звертались до відображення життя українського народу: Яна Матейко, Юзефа Брандта, Станіслава Масловського, Артура Гротгера, Юзефа Хелмонського, Юліана Фалата, Леона Вичулковського, Фридерика Паутша, Теодора Аксентовича та ін. Видання ілюстровано переважно чорно-білими (є декілька кольорових) репродукціями. Наклад 2 000. Папір крейдяний. Формат збільшений: 17,5 х 22 х 0,8 см.
Status: дуже добрий, невеликі неглибокі плями на обрізі
Дерево пам'яті. Випуск 1. Від найдавніших часів до 1648 року. Дерево памяти. Киев: Веселка. 1990
Description: До першого випуску ввійшли давні перекази, оповіді з літописів, твори українських письменників, які відображають історію України від найдавніших часів до 1648 року — початку визвольної війни під керівництвом Богдана Хмельницького.
Status: Состояние на фото. Утеря нижнего уголка титульного лтста. Утеря половины листа страниц от 15 до 18-й. Разрыв страниц с 5-й до 30-й.