History of Ukraine
Валерій Волковинський. Нестор Махно: легенди і реальність. Київ: Перліт Продакшн. 1994 254s.
Description: Київ: Перліт Продакшн ЛТД, 1994. Тверда палітурка, звичайний формат, 254 с. Стан: відмінний, як нова. У книзі зроблена спроба показати образ Нестора Махна без легенд і міфів у той складний період історії України. Книга буде цікавою для істориків, студентів та широкого кола читачів. Махно - людина волі, імпульсу, в його діях було багато легендарного, здійсненого його дивною сміливістю, його залізною волею, проникливістю і здоровим селянським гумором. Махно на той час виражав інтереси знедоленого, але волелюбного селянства, яке прагнуло жити і вільно працювати на своїй землі. Йому вдалося завдяки своїм неординарним здібностям організувати і очолити цей повстанський рух, стати справжнім народним ватажком, непримиренним борцем проти поневолення і гніту багатіїв, за волю і краще життя людей праці. І сьогодні, коли в нас є незалежна українська держава, ми з великою повагою і шаною згадуємо цього несправедливо забутого народного героя, вчимося на його прикладі бути небайдужими до несправедливості, насильства сильніших над слабшими, прагнемо створити в Україні процвітаюче громадянське суспільство, в якому людина праці зможе жити в достатку, мирі і злагоді.
Status: Відмінний
Віталій Кулаковський. Петро Сиченко. . Рiки виходять з берегiв - Коліївщина - Історичний роман.. Київ: Веселка. 1985 200s.
Description: Видавнитво: Веселка, 1985. Тверда палітурка, звичайний формат, 200 с. Стан: відмінний. Історична повість про народно-визвольне повстання на Україні 1768 року на Правобережній Україні, ща увійшло до історії під назвою Коліївщина, а також про одного з його організаторів — Микиту Швачку.
Status: Відмінний.
Мирон Кордуба. Щоденник 1918 - 1925 Свідоцтво про добу Визвольних змагань 1917 - 1921. Львів: Видавництво УКУ. 2021 688s.
Description: Щоденник 1918–1925. Львів: Видавництво Українського Католицького Університету 2021. — 688 с. 16 іл. (Серія «Україна. Європа: 1921–1939») Тверда палітурка, збільшений формат 180х245 мм. Наклад: 500 примірників. Стан: нова. «Щоденник 1918–1925» Мирона Кордуби — унікальне свідоцтво про добу Визвольних змагань 1917–1921 і кількох наступних років, коли на міжнародній арені вирішувалася справа державного статусу Галичини. Автор — відомий історик, політичний і громадський діяч, один із найактивніших організаторів Українського Таємного Університету, його викладач і декан. Його щоденник проливає світло як на міжнародний контекст подій в Галичині 1918–1923 років, так і на внутрішню динаміку подій — роботу Президії та Ширшої Президії УНРади, взаємини з УНР, ставлення до Союзу Пілсудський — Петлюра і до більшовиків. Особлива цінність «Щоденника» — погляд зсередини на організацію «держави в державі», себто функціонування квазідержавних інститутів: Колеґії референтів, Виділу одинадцятьох Народного комітету УНТП — законспірованої політичної структури, яка керувала акцією бойкоту виборів до польського Сейму і Сенату (листопад 1922 року), а також Військової організації. Видання адресоване історикам і широкій авдиторії, яка цікавиться історією Визвольних змагань та їхнім міжнародним контекстом.
Status: Відмінний, нечитаний примірник
Роман Іваничук. Вода з каменю. Історичний роман про Маркіяна Шашкевича. Львів: Каменяр. 1982 264s.
Description: Видавництво: Каменяр, 1982. Тверда палітурка, звичайний формат, 264 с. Ілюстрації Любомира Прийми. Стан: дуже добрий. У романі лауреата Національної премії України ім. Т. Шевченка Романа Іваничука «Вода з каменю» на тлі подій, які відбувалися у Львові в тридцятих роках минулого століття, вимальовується постать просвітителя Маркіяна Шашкевича. Автор прослідковуе становлення поета і будителя, який у колі «Руської трійці» започаткував українську літературу на західноукраїнських землях. Перед читачем постає широка панорама Львова першої половини XIX століття з його класовим, політичним і побутовим колоритом.
Status: Дуже добрий